خاطرات عارف الی الله شهید آرزومند قسمت هفتم

خاطرات عارف الی الله شهید آرزومند قسمت  هفتم

*دستگیری از دوستان بعد از شهادت*
مهدی اسدی:
(این واقعه  بعد از شهادت آقای آرزومند اتفاق افتاده است)
یکی از  دوستان نقل می کنند:
در زمانیکه هوای عراق را گرد و خاک شدیدی فرا گرفته بود،و اثرات این گرد وخاک به ایران نیز رسیده بود و باعث مشکلاتی برای مردم شده بود،خداوند توفیق زیارت عتبات عالیات نصیبمان کرد. در این سفر روزی که برای اعمال مسجد کوفه راهی آن دیار مبارک شدیم ، متأسفانه در داخل مسجد مواجه شدیم با هجوم گرد و غبار شدید به مسجد تا آنجاکه دیگر ماندن دشوار شد و رئیس کاروان اعلام کرد ،نمی توان اعمال را ادامه دهیم و مجبوریم از مسجد خارج شویم و به اقامتگاهمان برگردیم، در همین اثناء احساس دل شکستگی کردم و با دلی سوخته به جانب خداوند دست دعا برداشتم و شکایت حال خود را به آن ذات بی همتا رساندم ، که خداوندا بعد از سالها ، توفیق شده است تا قدم در چنین سرزمین پاکی بگذارم و اینک هنوز اعمال را انجام نداده مجبوریم اینجا را ترک کنیم و آیا بعد از این دیگر چه وقت می توانم مجدد به این فیض عظیم دست پیدا کنم. در این لحظات از دلم گذشت که آیا ما کرمانیها کسی را نداریم که در مشکلات نجات بخشمان باشد و در گرفتاریها به دادمان برسد ودرهمین حین ناگهان آقای آرزومند را پشت بام مسجد دیدم با کت و شلوار و عصا به دست و از همان جا چند جمله ای با من صحبت کرد و من چون تعجب کرده بودم برای لحضاتی سرم را پایین انداخته و سپس بلند کردم و این بار آقای آرزومند را با لباس خدامی حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام مشاهده نمودم و دیدم ایشان با عده ای پشت بام مسجد راه می روند و ایشان دستوراتی را برای بازسازی مسجد به آنها می گوید و من محو تماشای آنها بودم که ناگهان مشاهده کردم هوای مسجد صاف و بدون هیچ گرد و غباری شد و ما توانستیم بدون هیج دغدغه ای اعمالمان را انجام دهیم و برایم روشن شد که این واقعه نبود مگر به دعای شهید آرزومند و عنایت ایشان به دوستان و همشهری هایش و قرب حاجی در نزد خداوند سبحان، خدایش رحمت کند

 

*به شکل پیروان همانها در آمده اید*
اباالفضل ارزومند:
زمانی که پدرم مغازه عطاری داشتند، شخصی ،نزد پدرم آمده و به ایشان می گوید:هنگامی که مشغول خواندن نماز بودم، بدون اینکه متوجه شوم دستهایم به روی هم آمده است،مانند اهل سنت.پدرم در جوابش فرموده بودند:شما درجایی از خلیفه دوم اهل سنت تعریف نموده اید و  بنابراین به شکل پیروان همانها  در آمده اید.

*امام زمان (عج)سر به نیزه غریبی گذاشته اند*
علی اصغر فرزند حاج محمود آرزومند نقل میکنند:
پدرم روزی فرمودند: امام زمان (عج)سر به نیزه غریبی گذاشته اند.از ایشان علت این امر را پرسیدم .  فرمودند: ولی عصر (عج) ازشیعیانی که ماهواره و سی دی های ضد اخلاقی و ضد دینی در خانه هاشان دارند و آنها را نگاه میکنند.ناراضی هستند.

*استفاده از اَجنه برای مقاصد سوء*
جناب آقای علی حسنی:
همسر یکی از دوستانم دچارافسردگی و مشکلات روحی و روانی شدیدی شده بود، به نحوی که زندگی کردن در دنیا برایش پوچ و بی اهمیت گشته بود  واین اختلالات روانی منجر به از هم کسیختگی  کانون زندگی شان شده بود.
 روزی با مراجعه به آقای آرزومند جریان را بریشان بازگو کردم و راه چاره و درمانی برای آنها طلب کردم . ایشان بلافاصله فرمودند: زمانی توی کوچه یا محله دوست شما شخصی سرو کارش با اَجنه بوده و از آنها برای انجام مقاصد سوء استفاده میکرده و آن جن ها هنوز بالای خانه آنها مینشینند .لذا تا موقعی که همسر دوست شما توی آن محله باشد آسایش نخواهد داشت و باید آنها اعتقاد به حرف من داشته باشند و ازآن خانه به خانه ای دیگر نقل مکان کنند .  
 و من نیز نسخه ای که حاجی گفته بود با آنها بازگو کردم و آنها نیز با پذیرفتن حرفهای حاجی از آن خانه رفتند و پس از مدت کوتاهی وقتی که جویای حالشان شدم با کمال تعجب دیدم که حال همسرشان به طور کلی متحول شده و ایشان درصحت روانی مشغول به زندگی کردن میباشند.

 

*تمجید از امام راحل و رهبری*
مهدی اسدی:                
آقای آرزومند در تمجید از مقام والای رهبر کبیر انقلاب امام خمینی رحمةالله علیه و همچنین آیت الله العظمی خامنه ای(حفظ الله ) می فرمودند: از بعد غیبت  کبری امام زمان(عج) تا به حال ،هیچ عالمی مانند امام راحل نیامده است. زیرا امام اسلام را از کنج خانه ها بیرون آورد و مسلمانان را  از خواب غفلت بیدار کرد.ولی علمای دیگر در حد یک شهر و یا کشور،اما امام خمینی (رحمةالله علیه)  در کل جهان، اسلام را نشر داد و ترسی در دل تمام مستکبران عالم انداخت و در حال حاضر هم ،هیچ کس مانند رهبر عزیزمان آیت الله العظمی خامنه ای(حفظ الله ) نمی باشد.ایشان لیاقت داشتند تا بر شیعیان جهان رهبری داشته باشند، زیر خداوند هر کسی را برای این امرخطیر بر نمی گزیند.و همچنین امام زمان (عج) نیز هر فردی را به نیابت عام اختیار نمی کنند.

*اهمیت دادن به خواندن نماز *
امام زمان (عج) می فرمایند:
مَلْعُونٌ مَلْعُونٌ مَنْ أخَّرَ الْغَداةَ إلى أنْ تَنْقَضِى النُّجُومُ
ملعون و نفرین شده است آن کسى که نماز صبح را عمداً تأخیر بیندازد تا موقعى که ستارگان ناپدید شوند. بحارالأنوار: ج 55، ص 16
جناب آقای علی حسنی:
یکی از خواهران هیئت  ،دخترشان تازه به سن تکلیف رسیده بود و در خواندن نماز صبح کاهلی میکرد و به قول معروف هنوز عادت نکرده بود برای نماز صبح بیدار شود و نمازش را به موقع بخواند و این موضوع باعث نگرانی خانواده اش شده بود ،من  به همراه آنها به خدمت آقای آرزومند رسیدم تا ایشان دختر آنها را کمی نصیحت کند و راهی برای حل مشکل آنها پیدا کند.حاجی در ابتدا اهمیت نماز صبح را برایشان بازگوکردند و سوره فاتحه را خوانده و بر صورت دخترشان دمیدند و فرمودند: دخترم اگر نمازمان را نخوانیم  یعنی در این دنیا هیچ کاری انجام نداده ایم  و بی پرده بگویم همچون حیوانی خواهیم بود و این کلام حاجی در وجود این دختر چنان اثر کرد که به گفته مادرشان از آن روز به بعد دخترشان به خواندن نماز اهمیت ویژه ای میداد و نماز صبحش تا این زمان هنوز قضا نشده است.

*شفا در مرگ این بنده است*
جناب آقای علی حسنی:
یکی از خواهران هیئت بیت الله الحرام کرمان که 18 سال سن بیشترنداشت ، سرطان داشت . از طرف هیئت توی منزلشان برای شفا گرفتن این خانم جلسه دعایی برگزار شد و من نیز به همراه چند نفر از دوستانم رفتیم گلزار شهدا و از آنجا دست به دامن شهداء شدیم، تا این خادمه حضرت زهرا سلام الله علیها شفا بگیرد ، بعد  از گلزار شهدا آمدم خدمت آقای آرزومند و از ایشان سوال کردم: سرنوشت این خانم چه خواهد شد؟ آیا سلامتی خودشان را بعد از این همه دعا و التجاء به دست می آورند ؟  ایشان فرمودند: من متوسل شدم به بی بی دوعالم حضرت زهرا سلام الله علیها و از ایشان شفای این خانم را خواستار شدم ، بی بی هم از خداوند متعال خواستند تا شفای این دخترداده شود، اما خداوند متعال شفا را درمرگ این دختر میدانند و دوستدار و عاشق بنده اش شده است و آنکه را که خداوند عاشقش شود  باید رجعت کند ازاین عالم خاکی به عالم قدسی . حاجی فرمودند:این دختر 3روز بیشتر زنده نخواهد بود .و همان شد که ایشان فرمود.

*اثر دعای خیر برای ظالمین*
محمد آرزومند :
حاج محمود میفرمودند: قبل از انقلاب در کوه مسجد صاحب الزمان (عج)کرمان مشغول دعا ومناجات  بودم. در محلی به نام درخت انجیر که معجزات عدیده ای درآنجا دیده شده و همچنین نقل شده که 110 نفرازپیامبران در دامنه این کوه دفن گردیده اند.
که در مکاشفه ای بی بی دوعالم حضرت زهرا سلام الله علیها را مشاهده نمودم واز ایشان علت برپایی و استوار بودن حکومت ظالم شاهنشاهی را سوال کردم.
حضرت در جوابم فرمودند:این حکومت بواسطه دعاهای خیری که بعضی از افراد ناآگاه در حق آن می کنند . به آرامی رو به نابودی و زوال میرود.
(در زمان حکومت ظالم شاهنشاهی بعضی از افراد حتی تعدادی از روضه خوان ها و منبری ها از روی ناآگاهی برای بقای حکومت وقت دست به دعا بر میداشتند).

 

*این آقا طی الارض دارد*
اباالفضل آرزومند:
به همراه پدرم در شهر مقدس قم برای اقامه نماز ظهر و عصر به امامت آیت الله بهجت(ره) به مسجد فاطمیه  رفتیم و در ابتدا برای تجدید وضو با دوستان به وضوخانه مسجد رفتیم و پدرم در روی صحن مسجد منتظر ما ایستاند .پس از وضو گرفتن هنگامی که از وضوخانه مسجد به طرف پدرم حرکت نمودم ،پیرمردی نورانی را در کنارشان مشاهده کردم که مشغول صحبت کردن با ایشان است، وقتی نزدیکشان رسیدم، پیرمرد به من سلامی کرد و بعد از اینکه جواب سلامش را دادم بی هیچ مقدمه ای پدرم را نشان داد و فرمود: این آقا طی الارض دارد ، و بعد خداحافظی کرد و رفت . از پدرم پرسیدم ایشان از همشهریان خودمان بود، فرمودند: خیر. باز سوال کردم ایشان از دوستانتان بود ایشان فرمودند :خیر، یکی از دوستانم که بیشتر به این مسجد برای نماز می آمد، گفت :این پیرمرد را اغلب موقع نماز در این مسجد می بیند . و بعداً پدرم فرمودند: در این مسجد یاران امام زمان (عج)برای نماز تشریف می آورند.بعد از آن جریان دیگر آن پیرمرد را که ظاهراً از اولیا الله و یاران امام زمان (عج)  بود در آن مسجد ندیدیم.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...