خاطرات عارف الی الله شهید آرزومند قسمت دهم

*آیت الله بهجت(ره) محو در خداوند است*
جناب آقای مهندس علی ایرانمنش:
در سال 1385 جناب آقای آرزومند جهت زیارت حضرت معصومه سلام الله علیها به قم مشرف میشوند و هر روز به مسجد فاطمیه برای اقامه نماز ظهر و عصر به امامت آیت الله بهجت(ره) می روند.آقای آرزومند در مورد  آیت الله بهجت (ره) میفرمودند: تا به حال کسی را مثل ایشان  در هنگام نماز غرق در یاد خداوند و عالم ملکوت  ندیده بودم .با لای سر ایشان ملائکه در نور می آمدند و این انوار به امام حسین علیه السلام میرسید.و باز می فرمودند که آیت الله بهجت  (ره) محو در خداوند است و هزار تا آدم مثل من مساوی می شوند با یکی مانند آیت الله بهجت (ره)،حضرت آیت الله بهجت(ره) به عنایت حضرت حجةبن الحسن به این درجات رسیده اند
ایشان نماز که میخوانند ،بالای سرشان اصلاً سقف نبود ملائکه دور ایشان را گرفته بودند و صف ملائکه تا آسمان ادامه داشت ،اگر سر از بدن این آقا در نماز جدا شود متوجه نمی گردد و اگر من من یک ماهه دیگر این جا نماز بخوانم جانم گرفته میشود و باز میفرمودند:که این اقا ستون دینشان  را محکم کرده اند اگر میگوید بعد از امام زمان کاملترین است ، بی دلیل نمی گویند.
بعد از پایان نماز اقای آرزومند در دیوار مسجد را بوسیدند و فرمودند :به برکت این آقا ، مسجد متبرک گردیده است.

*حضرت آیت الله محمد حسن الهی طباطبائی*
 مهندس علی ایرانمنش:
در کنار قبر  حضرت آیت الله محمد حسن الهی طباطبائی برادر علامه محمدحسین طباطبایی رحمةالله علیه، آقای آرزومند فرمودند:
باغی دارد که سر و ته آن معلوم نیست،جایگاهی دارد در درون باغشان برای مهمانان، و الان می خواهند همه شهداء را دعوت کنند.مقام خودشان از شهداء بالاتر است،چون عالمند و عالم شهید پرور است.
وقتی می خواستیم که برایمان دعا کنند و برای ما جایی را آماده کنند؟ حاجی فرمودند:ایشان می گویند: اعمالتان را زیبا کنید.
حاج آقا فرمودند: مرحوم علامه جایگاه بالاتری نسبت به برادرشان دارند و آن بواسطه برکات و خیراتی است که از ایشان به جای مانده و مردم بهره مند می شوند.

 

*از یاد کردن شهداء و اموات غافل نگردید*
مهدی اسدی:
آقای آرزومند پیوسته به افراد سفارش می کردند : از یاد کردن شهداء و اموات غافل نگردید.و میفرمودند:ثواب اعمال و عبادت های خودتان را به روح آنان نثار نمایید و این عمل را با یقین کامل انجام دهید. یعنی اطمینان داشته باشید که ثواب خیرات  و اعمال شما به محضر آنها میرسد.و بدانید  حتی شهدا هم به یاد کردن نیاز دارند و بعضی از شهدا مقامشان بعد از شهادت بواسطه رسیدن خیرات به محضرشان بالا رفته است . البته جایگاه و رتبه اصلی انسان برای آخرت در همین دنیا رقم میخورد.مثل شهید عبدالمهدی مغفوری  که قبل از شهادت مقام معنوی و ضمیری آگاه داشتند و پس از شهادت هم جایگاه و مقام فوق تصوری دارند و اما شهید علی اصغر ناظمی که قبل از شهادت جوانی پاک و مؤمن بود ، پس از شهادتش آنقدر برایش ثواب روضه و خیرات فرستادند که توفیق پیدا کرد در کربلا خادم حرم عباس علیه السلام گردد.

 

*آیت ا... بهاءالدینی رحمت ا... علیه *
مهندس علی ایرانمنش:
حاج آقا به چند صورت اطلاعاتی در مورد افراد به ما می دادند. گاهی با دیدن عکس آن شخص، گاهی با رفتن سر قبر آن شخص و گاهی با دیدن خود آن شخص ،مطالب زیبایی ارائه می دادندو ما در سفری که به قم داشتیم ، فرصت را غنیمت و ایشان را به زیارت قبور علماء می بردیم و از دیدگاه نافذ ایشان استفاده می بردیم.
کنار مزار حضرت آیت الله بهاءالدینی رحمةالله علیه آقای آرزومند فرمودند:ایشان راهی را در برزخ برای ما باز کردند و از این بیان متوجه شدیم ،که آقای بهاءالدینی در عالم برزخ بسیار مکان رفیعی دارند و به تعبیری در برزخ حکومت می کنند.
حاجی می گفت : آقای بهاءالدینی می فرمایند: برای امام حسین علیه السلام دور هم بنشینید و مثل ماتم زده ها گریه کنید،مانند کسی که پدر یا مادر و عزیزانش را از دست داده،این عمل مورد پسند امام زمان(عج) است.
همچنین آقای آرزومند فرمودند: آقای بهاءالدینی در خواب و بیداری با معصومین علیه السلام بوده اند، فرمودند: آقای بهاءالدینی می فرمایند: متوسل به امام حسین علیه السلام بشوید و زیارت عاشوراء بخوانید،اگر حاجت شما برآورده نشد،نام مرا ببرید(آقای بهاءالدینی) من حاجت شما را از امام حسین علیه السلام می خواهم، آقای بهاءالدینی می فرمایند:صراط یکی است و جدم امیرالمومنین علیه السلام باید مردم را از روی آن بگذراند به اذن خدا و همچنین می فرمایند:هرچه بخواهید من از جدم امام حسین علیه السلام برایتان می گیرم.
وقتی سئوال شد که ما چه ذکری را برای آقای بهاءالدینی بفرستیم؟گفتند:آقا می گوید ذکر لااله الا الله. و حاجی متذکر شدند که: پای قبر بزرگان اگر حاجتی خواستید به شما عطا می کنند،چه بفهمید و چه نفهمید.

 

*اشاره به مقام منا اهلبیت جناب شیخ جعفر مجتهدی (ره)*
مهدی اسدی:
 برا ی زیارت به مشهد مقدس رفته بودم، می دونستم که جناب آقای آرزومند هم برای زیارت آمده اند. لذا پیوسته توی حرم دنبال ایشان می گشتم تا زیارت یک زائر واقعی رو ببینم . اما تلاش من برای دیدن ایشان بی ثمر بود. تا روز آخری که قرار بود برای آخرین بار برای وداع برم حرم مطهر .نزدیک اذان ظهر بود که به ذهنم خطور کرد که حاجی هر جا باشه الان داره برای  نمازوضو میگیره .شروع کردم به جستوجو تا اینکه خوشبختانه حاجی رو دور حوض در حال وضوساختن توی صحن مسجد گوهرشاد مشاهده کردم . پس از نماز ظهر وعصر قرار شد. برا ی قرائت فاتحه برویم کنار قبر شیخ جعفر مجتهدی(ره) در صحن آزادی (جناب شیخ جعفر مجتهدی یکی از عارفان دلباخته و دلسوخته اهلبیت عصمت وطهارت بودند که زندگی خویش را صرف قرب  الی الله و چهارده نفس مقدس کرده بودند) هنگامی که کنارقبر شیخ جعفر رسیدیم. پس از قرائت فاتحه حاجی از درگاه امام حسین علیه السلام درخواست کردند تا باروح شیخ جعفر ارتباطی برقرار کنندوپس از دقایقی حاجی رو به من کردند و فرمودن اولین سخنی که شیخ جعفر می گوید این است که مقامی رو که من دارم از وجود امام علی علیه السلام گرفته ام همانطور که شما این مقام را از ایشان گرفته اید.اول علی ،آخرعلی، ظاهرعلی، باطن علی، حلال مشکلات علی و بعد فرمودند این آقا بسیار مقام والایی دارند ،من سر قبر بسیاری از شهدا رفته ام اما اولین کسی رو میبینم که میگوید من با اهلبیت عصت و طهارت هستم. و من جریانی رو که برای جناب شیخ جعفر اتفاق افتاده بود و ایشان به مقام منا اهلبیت رسیده بودند را برای ایشان بازگو کردم.درادامه مطالب لازم میدانم این جریان را از کتاب لاله ای از ملکوت برای شما بیان نمایم.
                    


((آقای حاج فتحعلی از قول حاج میرزا تقی زرگری تعریف کردند:


یک روز که در منزل نشسته بودم زنگ خانه به صدا درآمد. وقتی درب را باز کردم، دیدم حضرت آیت الله مرعشی نجفی می‌باشند،
ایشان با حالتی شگفت زده فرمودند:می‌دانید چه شده است؟دیشب ائمه اطهار (علیهم ‌السلام) به من فرمودند:که ما مقام سیادت (منا اهل البیت) را به آقای مجتهدی داده‌ایم.
آقای زرگری می‌فرمودند بعد از شنیدن این مطلب نزد آقای مجتهدی رفته و مطلبی را که آیت الله مرعشی گفته بودند، برایشان بازگو نمودم، آقا در حالی که تبسمی بر لب داشتند، فرمودند:مدتهاست که این مقام را به ما مرحمت کرده‌اند، آقای مرعشی تازه دیشب متوجه شده‌اند.))
جنا ب آقای آرزومند بدون اطلاع از این جریان یا شنیدن مطلبی در این باره به این موضوع ،یعنی به مقام  منا اهلبیت شیخ جعفر مجتهدی اشاره کردند.

 

*میرزا جوادآقا انصاری همدانی رحمةالله علیه*
مهندس علی ایرانمنش:
در کنار قبر جناب میرزا جوادآقا انصاری همدانی رحمةالله علیه ، آقای آرزومند فرمودند:
ایشان از بعضی جوانان ناخلف گله دارند، که توجهی به علماء ندارند و حتی علمای دین را تمسخر می کنند،باید به آنها گفت:علماء زحمت کشیده اند،با نور شمع کتاب نوشته اند، با شکم گرسنه ،تا شما از معارف الهی و اهل بیت علیهم السلام استفاده کنید،پس باید قدر علماء را دانست و از آنان روی گردان نبود،ونیز ایشان می فرمایند:جوانان را نصیحت کنید، و فرمودند:به علماءسربزنید پای قبرشان بروید.
ودیگر سفارشات مرحوم انصاری همدانی  که آقای آرزومند از زبان ایشان می فرمودند:
ذکری بالاتر از نماز شب نیست،بعد از آن نیم ساعت بنشینید با خداوند متعال صحبت کنید،خداوند متعال خریدار این سخن گفتن شماست،به خداوند متعال بگویید:دوستت دارم،دوستت دارم،تا دهانت خشک شود،واگر خداوند متعال یک مرتبه در جواب بگوید:منم تو را دوست دارم،کار شما درست می شود و یا بگو خدایا شُکر،خدایا شُکر...  
مجدداً سئوال از شکهای اعتقادی، فکری و عملکردی به میان آمد؟
میرزا جواد فرمودند:
در لحظات شک و تردید،زیاد شیطان را لعنت کنید، شب و روز بگویید:لعنت بر دل سیاه شیطان که در درونم لانه کرده،دائماً آنرا بگویید و پناه به خداوند متعال ببرید.
و از دیگر سفارشات ایشان: همیشه با وضو باشید،باعث گشایش مشکلاتتان می شود.
امام معصوم فرموده اند:زیاد وضو بگیر تا خداوند عمرت را زیاد کند و اگر توانستی شب و روز با طهارت باش زیرا اگر در حالت طهارت بمیری شهید خواهی مرد. میزان الحکمه ج14 حدیث21918
از ایشان کسی خواستار چشم باطن بین شد؟
در جواب جناب انصاری همدانی فرمودند:
1- نماز شب خیلی مفید است،اشک چشم در دل شب خیلی اهمیت دارد،چرا بی تفاوتید نسبت به آن؟
2-از امام حسین علیه السلام حاجتت را بخواه
3-نگاه به نامحرم نکن حتی یک بار، چه ناله ها و اشکها،شب زنده داریها که با یک نگاه تباه می شود.
4-حرام نخورید
5-فریب شیطان را نخورید.(به نظر می رسد منظور همان مراقبت است، که انسان در طول روز باید مراقب اعمال و رفتار خود باشد و دائماً خدا را ناظر خود ببیند)
 
درآن جلسه حاج آقا دو تا از خصوصیات مرحوم انصاری را اینگونه بیان فرمودند:
خصوصیت اول:ایشان خیلی امام حسینی هستند،و می گویند(آقای همدانی):هرچه بخواهید در خانه امام حسین علیه السلام است.
خصوصیت دوم: ایشان بسیار مهمانواز می باشند.(جالب است که مرحوم علامه تهرانی در کتابهای خود نوشته اند:که تقریباً هر روز جناب میرزا جواد مهمانانی از شهرهای مختلف داشته اند و با اینکه در مضیقه بوده اند با سعه صدر از میهمانان پذیرایی می کردند)

 

بروید این حاجت را از پدرتان بخواهید*
مهندس علی ایرانمنش:
در کنار قبر عارف بالله میرزا جواد ملکی تبریزی ، از آقای آرزومند درخواست کردیم، برای حاجتی که داشتیم از ایشان طلب استعانت نمایند ، و بعد از چند لحظه آقای آرزومند فرمودند: آقای ملکی تبریزی می فرمایند: بروید این حاجت را از پدرتان "شهید حسین جان"بخواهید.(منظور این بود که حاجات مهمتری از ایشان درخواست نماییم و این حاجت را پدر خودمان هم قادر به برآورده کردن هستند).

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...