خاطرات عارف الی الله شهید آرزومند قسمت سیزدهم

*با یقین یا حسین علیه السلام بگویید*
جناب آقای عظیمی:
آقای آرزومند می فرمودند: با موتور برای کاری به رفسنجان رفته بودم و در راه بازگشت بر روی موتور مشغول خواندن روضه و ذکر بودم که متوجه شدم ، اتوبوسی که از کرمان به رفسنجان می رفت، به سرعت به سمت من می آید ،نمی دانم من را نمی دید یا خواب رفته بود ، به هر حال به سمت من آمد به صورتی که با من به قول معروف شاخ تو شاخ شد و این جا بود که کارم را تمام شده دیدم و با تمام وجود فریاد زدم یا حسین علیه السلام و وقتی به خودم آمدم دیدم ،هم موتور ایستاده و هم ماشین و من هنوز زنده ام و با اتوبوس برخورد نکرده ام. مسافرها همه پیاده شدند و دور من را گرفتند و یکی از آنها سوال کرد: چگونه است که هنوز زنده ای ، گفتم با یک یا حسین علیه السلام زنده مانده ام باید با یقین یا حسین علیه السلام بگویید تا دستگیرتان گردد.

بوسه بر ضریح امام رضا علیه السلام
آیت الله بهجت رحمة الله علیه:
دیده و شنیده شده است که اشخاصی در مشاهده مشرّفه به امامی که صاحب ضریح است سلام کرده و جواب سلام را شنیده اند.شخصی گفته است:هر وقت برای زیارت حضرت امام رضا علیه السلام به مشهد مشرّف می شوم درهر بار در زیارت اول ، با وجود ازدحام جمعیت، تا ضریح، راه برایم باز می شود ،به ضریح نزدیک می شوم و زیارت می کنم و ....(کتاب : در محضرآیت الله بهجت (ره) صفحه 69)
 
مهدی اسدی:
در ماه رجب المرجب پس از دیدن جناب آقای آرزومند در حرم امام رضا علیه السلام ، با ایشان جهت زیارت امام همراه شدیم ، حال ایشان چندان مساعد نبود ، لذا با داماد ایشان آقای حسنی زیر بغلهای آقای آرزومند را گرفتیم و به محض اینکه وارد بارگاه آن حضرت شدیم ایشان فرمودند :امام رضا علیه السلام بالای ضریح مطهر ایستاده اند و زوار خودشان را مورد تفقد قرار می دهند .و بعد از اینکه ایشان با امامشان زیر لب نجوایی داشتد به ما فرمودند، من را رها کنید میخواهم بر ضریح بوسه بزنم و ما از آنجا که جمعیت دور ضریح بسیار زیاد بود و ازدحام مانع از رسیدن ایشان به مقصودشان می شد و با وجود کهولت سن ایشان و همچنین وخامت حالشان رسیدن ایشان به ضریح ناممکن بود از ایشان خواستیم که همان جا بمانند اما ایشان فرمودند :من را نگاه کنید که چگونه به ضریح می رسم ، وبر آن بوسه میزنم. ایشان ازما جدا شدند و با کمال تعجب ما مشاهده کردیم با وجود ازدحامی که دور ضریح مطهر بود راهی برای ایشان باز شد و ایشان ضریح مطهررا بدون هیچ زحمتی به دست گرفتند و بوسه بر آن زدند.

 

*دیدن صحنه شهادت امام حسین علیه السلام*
دکتر سعید ایرانمنش:به آقای آرزومند عرض کردم:بعضی از اشخاص معتقد هستند که از صحنه های عاشورا ،از لحظه ای که آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام برای نبرد به میدان می روند تا زمان شهادت ایشان را  فقط امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می تواند ببیند، آیا شما هم همین نظر رادارید؟ ایشان فرمودند: صحنه های روز عاشورا را کفار و قاتلین اباعبدالله  الحسین علیه السلام مشاهده نموده اند و آن وقت شیعه علی علیه السلام نمی تواند ببیند، آنوقت من که نوکر حسین علیه السلام هستم، نمی توانم ببینم!

 

گفتن ذکر یا حسین علیه السلام در هر بازدم نفس*
آقای محمد صمدی نقل می کنند:
از آنجا که چهار سال در کرمان دانشجو بودم . از طریق بعضی دوستان کرمانی به محضر حاج آقا مشرف  می شدم و انصافاً زیارت ایشان انسان را به یاد خدا می انداخت،.یکی از دوستان بنده که با پسران حاج آقا رفاقت داشت نقل میکرد: شبی در منزل آقا جلسه ای بود و ما بعد از اتمام آن ، برای استراحت همان جا خوابیدیم .حاج آقا هم گویا در حیاط به استراحت مشغول شدند . نیمه های شب به حیاط آمدم و در کمال تعجب مشاهده کردم که آقای آرزومند با هر بازدم نفسی که در خواب می زند ذکر مقدس" یا حسین علیه السلام" را میگوید.( رحمة الله علیه و حشرة الله مع اولیائه فی الجنه)

 

ائمه علهیم السلام عزاداری شما را می بینند*
جناب آقای  دکترحسین پور:
زمانی بود که من به اتفاق چند تن از دوستان وهمچنین فرزندان آقای آرزومند شب های زمستان به دامنه کوه مسجد صاحب الزمان(عج)میرفتیم و در آن مکان در کنار درخت انجیری که مشهور است در کرمان به نام درخت انجیرو ، مشغول دعا و توسل میشدیم و بعد از روضه ای که خوانده میشد ،رفقا پیراهن رو از تن در می آوردند و توی سرمای شدید زمستان مشغول سینه زدن میشدند. اما من چون به هوای سرد عادت نداشتم ، بدون اینکه لباسم رو در بیاورم ، خیلی آرام به سینه میزدم ، یکبار بعد از اینکه از دامنه کوه بعد از سینه زنی به خدمت آقای آرزومند رسیدیم ، ایشان نگاه خیلی معناداری به من کردند و بعد رو به دوستان فرمودند:وقتی میروید بالا، توی کوه سینه میزنید، یک گوشه ننشینید آرام به سینه بزنید ، چه بسا در آن زمان حضرت زهرا سلام الله علیها  ، ائمه علیهم السلام بیایند و شما را ببینند، لذا بی تفاوت نباشید و محکم به سینه بزنید. بعدآً ایشان به یکی از دوستان فرموده بودند، آن شب یکی از معصومین در آنجا نظاره گر سینه زدن شما بود.و همان شد که من شب های بعد که برای سینه زدن میرفتم، در آن سرمای شدید لخت میشدم و به سینه میزدم و برای خودم جای تعجب بود که هیچ وقت سرماخوردگی در آن شبها به سراغ من نمی آمد.

 

*انتخاب اسم مناسب برای فرزندان*
مهدی اسدی:
شب میلاد قمربنی هاشم حضرت  عباس علیه السلام در منزل ایشان مراسم جشنی برگزار شده بود.من هم به همراه فرزند یک ساله ام توفیق شرکت در این مراسم را پیدا کردم . بعد از اتمام مراسم حاجی از من اسم فرزندم را پرسید و من هم گفتم که اسم او ایلیا  است. وقتی که حاجی اسم فرزندم را شنیدند. از من علت گذاشتن این نام را برای فرزندم سوال کرد  و من که فکر می کردم ایشان از گذاشتن این نام برای فرزندم رضایت کامل را دارند.بلافاصله جواب دادم که ایلیا، یعنی نام مبارک امام علی علیه السلام، البته به زبان های دیگر . (لازم به ذکر است که من قبل از تولد فرزندم به نام امیرحسین بسیار علاقه داشتم.وقصد داشتم پس از تولد فرزندم، اسم او را امیرحسین بگذارم .البته به دلایلی این کار میسر نشد و از این جریان غیر از همسرم کسی اطلاعی نداشت)
حاجی با شنیدن دلیل من فرمودند : مرد حسابی تا نامی همچون علی داریم چه ضرورتی دارد از نامی غیر از علی یا حتی علی به زبانی دیگر برای فرزندانمان استفاده کنیم.
ایشان فرمودند:در زمان جوانیم در اتاق  منزلمان یکی ازخواهرانم در حال وضع حمل بود و من در اتاقی دیگر مشغول ذکر گفتن بودم که ناگهان مولایم امیرالمومنین علیه السلام را مشاهده نمودم که ما بین زمین و آسمان،و در کنار ایشان لوح و قلم و... مولا به من فرمودند اسم این نوزاد را محمد علی بگذارید. ومن هم دستور مولا را به اطلاع خواهرو دامادمان رساندم و آنها هم اسم فرزندشان را محمد علی گذاشتند . اما پس از چندماه از گذاشتن این نام منصرف شدند و اسم او را ازمحمدعلی به هادی تغییر دادند. هنوز چند روزی از این کارشان نگذشته بود که فرزندشان به علت یک بیماری ناگهانی از دنیا رفت."نام محمد علی برا ی آن کودک انتخاب شده بود و نه هادی ".
شما هم سعی کنید نام فرزندتان را تغییر بدهید و با این کار زندگی او را در دنیا و آخرت تغییر خواهید داد .با این همه اسم های زیبایی که ما داریم آیا حیف نیست اسم فرزند شما ایلیا باشد. نام هایی مثل:محمدعلی،حسین علی ،حسین،عباس و.... البته نام ایلیا بسیار نام مبارکی است اما تا  اسمی چون علی داریم ایلیا نگذارید.
من که از حرف های ایشان بهت زده شده بودم. از ایشان پرسیدم اسم فرزند من چه اسمی باشد بهتر است و ایشان بلافاصله فرمودند اسم این کودک را بگذارید امیر حسین،امیرحسین،امیرحسین

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...