خاطرات عارف الی الله شهید آرزومند قسمت چهاردهم

*خداوند به آبروی اهلبیت علیهم السلام و حضرت رقیه سلام ا... علیها شما را شفا داد*
یکی از دوستان نقل میکرد: در سال 1363  دچار یک  بیماری پوستی در ناحیه صورت شدم. به طوری که صورتم  به شدت خشک می شد و بسیار میسوخت و به هر  پزشکی  هم که برای  درمان مراجعه میکردم به  نتیجه ای نمی رسیدم و حتی یکی از پزشکان به من توصیه کرد ، باید خون بدنم با خون سالمی تعویض شود. و البته من برای انجام این کار مردد بودم و از یک سو این بیماری زندگی روز مره ام را فلج کرده بود  . تا اینکه سال 1371 در ماه مبارک رمضان خدمت آقای آرزومند(ره) رسیدم و از ایشان چاره ای برای درمان این بیمار ی ام خواستم و ایشان فرمودند: ( برو مسجد قائم (عج) و در فلان مکان بنشین ، ان شاءالله شفا می گیری) و من هم طبق دستور ایشان  عمل کردم و  به مسجد قائم (عج) رفتم و  در مکانی که حاجی گفته بود نشستم و تا نزدیکی های سحر آنجا بودم و وقی  به خانه آمدم  از فرط خستگی خوابم برد و هنگامی که برای خواندن نماز صبح مشغول گرفتن وضو شدم  با تعجب مشاهده کردم ،نیمی ازخشکی و قرمزی صورتم  از بین رفته است و پس از دو ماه هم  دیگر اثری از آن بیماری باقی نماند .  زمانی که  آقای آرزومند از  سلامتی من با خبر شدند فرمودند :(خداوند به آبروی اهلبیت علیهم السلام  و حضرت رقیه سلام الله علیها شما را شفا داد  و باید تا آخر عمر سپاسگزار آنان باشی و برایشان نوکر شایسته ای باشی.)

منبع نقل خاطرات کانال تلگرام لام و میم   https://t.me/lam_mim_asli/3792

خادم العباس ع شهید آرزومند رمضانی
حاجی آرزومند رمضانی سال 1386

دانلود فیلم  شهید ارزومندیان

مقام قمربنی هاشم علیه السلام*
مهندس علی ایرانمنش:
آقای آرزومند می فرمودند:من هر وقت آقا قمربنی هاشم علیه السلام را می بینم ،ایشان با کلاه خود و زره آماده به رزم هستند و همچنین ایشان روز عاشورا سرو گردنی از همه بالاتر و قوی تر بودند و هنگامی که کنار نهر علقمه رسیدند و مشک را پر از آب نمودند، حتی ذره ای به فکر اینکه خودشان را سیراب نمایند نبودند و لحظه ای این فکر به ذهنشان خطور نکرد و این سخن که ایشان می خواستند آب بنوشند ، اما به یاد لب های تشنه اهل حرم افتاده و آب ننوشیده اند ،اشتباه است،هرگز،قصدخوردن آب را نکردند، درحالیکه امام زمان ایشان تشنه است،بلکه ایشان می خواستند بفهمانند که می توانستم آب بیاشامم ولی امامم را برخود ارجع دانستم.من زمانی که در کربلا خادم العباس علیه السلام بودم،در سرداب آقا می دیدم که آبی که دور قبر ایشان حلقه زده است هنگامی که به قبر ایشان می رسد تعظیم می کند و سلام به ایشان می دهد و بعد می رود.

 

*نماز امام جواد علیه السلام *
مهدی اسدی:
جناب آقای آرزومند به جهت برآورده شدن امور دنیوی سفارش می نمودند به خواندن نماز امام جواد علیه السلام و می فرمودند :در نیت نماز بگویید نماز امام جواد علیه السلام می خوانم به این امید که ایشان جواب من را به خاطر باباشان امام رضا علیه السلام بدهند.و غیر ممکن است که با خواندن این نماز حاجتی برآورده نگردد. زمان خواندن این نماز زمان خاصی نیست هر وقت خواندید عیبی ندارد، اما بهتر است نیمه شب با اشک چشم خوانده شود. و باز می فرمودند: پیرمردی را به زندان انداخته بودند و دخترش نزد من آمد و شروع به گریه و ناله نمود ومن به او گفتم :غم نخور ان شاءالله بابای شما 4 الی 5 روز دیگر از زندان آزاد می شود ومن می آیم خانه شما و روضه می خوانم و ایشان را می بینم . بنده خدا تعجب کرده بود ومی گفت مگر می شود به این زودی آزاد شود؟!. ایام اعتکاف بود و من رفتم مسجد جامع و نماز امام جواد علیه السلام خواندم و بعد از اعتکاف که آمدم دیدم پدرش دم درخانه نشسته .
 
نماز آن حضرت دو رکعت است که در هر رکعت یک مرتبه سوره «حمد» و هفتاد مرتبه سوره «توحید» را مى خوانى و پس از پایان نماز مى گویى:
 اَللّهُمَّ رَبَّ الأَرْواحِ الْفانِیَةِ، وَ الأَجْسادِ الْبالِیَةِ، اَسْئَلُکَ بِطاعَةِ الاَْرْواحِ
اى خدا اى پروردگار ارواحى که از این جهان فانى رفته و اى پروردگار اجساد پوسیده از تو مى خواهم به حق فرمانبرى آن ارواح
الرّاجِعَةِ اِلى اَجْسادِها، وَ بِطاعَةِ الاَْجْسادِ الْمُلْتَئِمَةِ بِعُرُوقِها، وَ بِکَلِمَتِکَ
که بسوى اجساد خود بازگردند و به حق فرمانبرى اجسادى که با رگهاى خود پیوند شوند و به حق فرمان
النّافِذَةِ بَیْنَهُمْ، وَاَخْذِکَ الْحَقَّ مِنْهُمْ، وَ الْخَلائِقُ بَیْنَ یَدَیْکَ یَنْتَظِرُونَ فَصْلَ
نافذت در میان آنها و گرفتن حقت از ایشان و در آن حال که خلائق در برابرت به انتظار صدور
قَضآئِکَ، وَیَرْجُونَ رَحْمَتَکَ، وَیَخافُونَ عِقابَکَ، صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَآلِ
حکم و امیدوار برحمتت و خائف از عقاب تواند درود فرست بر محمّد و آل
مُحَمَّد، وَ اجْعَلِ النُّورَ فى بَصَرى، وَالْیَقینَ فى قَلْبى، وَ ذِکْرَکَ باِللَّیْلِ
محمّد و بنه نور و روشنى در دیده ام و یقین در دلم و ذکرت را شب
وَالنَّهارِ عَلى لِسانى، وَ عَمَلا صالِحاً فَارْزُقْنى.(1)
و روز بر زبانم و عمل صالح روزى من گردان.
1. جمال الاسبوع، صفحه 278 و بحارالانوار، جلد 88، صفحه189

 

*مقیم غم و اندوه*
امام صادق (ع) فرمود: کاملترین مومن از جهت ایمان کسی است که خلق او نیکوتر و رقّت قلب او و گریه ی او برما اهل بیت بیشتر و شدیدتر باشد، دوستی او با ما اهل بیت زیادتر، حزن و اندوه و سوزش دل او در مصیبت ما و موّدت و دوستی او برای ما بیشتر باشد.البکاء للحسین (علیه السلام)، ص 68
جناب آقای علی ایرانمنش:
توی منزل آقای آرزومند بعد از اقامه نماز ظهرو عصر جلسه روضه ای برپا شده بود و من نیز کنار حاجی روی حیاط نشسته بودم و متوجه شدم که ایشان حالشان با شنیدن ذکر مصیبت تغییر میکند و عجیب در عزای آل الله میسوزند .از ایشان سوال کردم آیا با شنیدن روضه و مصیبت چنین حالتی به شما دست میدهد ایشان فرمودند :نه من همیشه در این حالت هستم ودائماً مقیم غم و اندوه اهلبیت عصمت و طهارت می باشم

 

*اثر شنیدن روضه*
جناب آقای منصور حسنی:
حاج آقا همیشه عادت داشتند ، وقتی جایی مهمانی می رفتند، حتماً نکته ای اخلاقی و یا مسئله ای شرعی نیز بیان می کردند و در انتها هم  روضه ای کوتاه می خواندند . روزی در خانه یکی از اقوام بودیم که ایشان رو کرد به بچه های کوچک که مشغول بازی کردن بودند و گفتند : شما هم بیایید بنشینید. بچه ها گوش کردند و نشستند . حاج آقا وقتیکه روضه می خوانند هم گریه می کردند و هم چشمانشان را می بستند . بچه ها زمانی که  دیدند حاجی چشم هایش را بسته ،آرام بلند شدند و به سراغ بازی خودشان رفتند . بعداز تمام شدن روضه حاج آقا روکرد به بچه ها و گفتند : شما قرار نیست که حتماً بنشینید و گریه کنید، همینکه صدای روضه به گوش شما برسد ،اثرش را روی شما می گذارد. و اهل بیت علیهم السلام نظر لطفشان را نیز به شما عنایت می کنند و شما انشاالله عاقبت بخیر می شوید .

 تمجید از خود*
مهندس علی ایرانمنش:
آقای آرزومند گاهی اوقات در جمع بعضی از دوستان به مقامات و  عنایاتی که خداوندنزد ایشان به ودیعه نهاده بود ، اشاره ای می کرد مثلاً می فرمودند: من هر گاه که بخواهم به کربلای معلی می روم و آنجا زیارت می کنم و بر می گردم (منظور ایشان طی الارض بود) و ....
یادم هست روزی یکی از حضار به ایشان گفت: آیا این حرف های شما تمجید و تعریف از خودتان نیست؟ آقای آرزومند فرمودند: من نمی خواهم بگویم من کسی هستم و مقامی دارم من می خواهم بگویم این مقامات را بوسیله حضرت اباالفضل علیه السلام گرفته ام و می خواهم بگویم آقایم اباالفضل علیه السلام چه مقامی دارد که به من این مقامات را عنایت می کند.

ساغر اشک*
مهدی اسدی:
شهید آرزومند میفرمودند: سال  1380در مجلس روضه امام حسین علیه السلام هنگامی که مشغول خواندن ذکر مصیبت و نوحه سرایی برای آن امام بودم .ناگهان  در ناحیه چشم سمت راست خودم  درد شدیدی احساس نمودم و انگار که چیزی در چشمم پاره شد. و از آن زمان بینایی من رو به زوال رفت و طی 2 مرحله که همراه بود با16روز بستری من در بیمارستان ، چشمم را تخلیه کردند.دکتر معالج ایشان گفتند که این عارضه بر اثر عوارض ناشی از شیمیایی بوده است.
اما محبت ایشان نسبت به اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام به اندازه ای بود که هر وقت نام آنان آورده میشد ، ناخودآگاه اشک از دیدگانشان جاری میشد حتی از چشمی که نابینا  و تخلیه شده بود.ایشان میفرمودند این اشک از این چشم نابینایم به برکت اهلبیت عصمت و طهارت جاری میگردد و این از معجزات خداوند است

تولّی و تبرّی*
امام رضا علیه‏السلام : کَمالُ الدّینِ وَلایَتُنا وَالبَراءَةُ مِن عَدُوِّنا
کمال دین، در ولایت ما و بیزارى جستن از دشمن ماست. (بحار الانوار ج۲۷ ص ۵۸)  
قال الصادق علیه السلام: کذب من ادعی محبتنا و لم یتبری من عدونا . دروغ می گوید کسی که ادعای محبت ما را می کند ولی از دشمن ما بیزاری نمی جوید.(همان مدرک)
محبت و عشق به اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام در تار و پود حاج محمود دیده میشد. از چشمی که بر اثر عوارض ناشی از شیمیایی در جبهه نابینا گشته بود مانند داغ دیده در عزای آل الله و بیشتر برای ماتم اباعبدالله الحسین علیه السلام اشک میریخت ، در فراق مولایش امام زمان (عج) ناله میزد و آرزوی یاری ایشان در زمان ظهور را داشت. ایشان می فرمودند:( اگر روزی امام زمان (عج)  از من بخواهند تا برایشان سر بدهم بدون گفتن هیچ چون و چرایی و با یقین کامل سرمیسپارم ومیخواهم که سر مرا با اره کند ببرند، تا در راه او با سختی بیشتری جان بدهم ).و همچنین نسبت به دشمنان خاندان عصمت و طهارت و مخصوصاً غاصبان  ولایت امیرالمومنین علیه السلام ، کینه ای دیرینه داشتند و می فرمودند: (در عالم مکاشفه، صحنه آتش زدن در خانه علی علیه السلام و سیلی خوردن حضرت فاطمه سلام الله علیها را به من نشان دادند . وپس از دیدن آن واقعه جانگداز،  یک ماه در خانه بستری شدم). واین چنین آن عارف دلسوخته همیشه چشم انتظار ظهور و همراهی امام زمان (عج) را داشتند. تا در رکاب آن حضرت از دشمنان و غصب کنندگان ولایت و قاتلان بی بی دوعالم حضرت زهرا سلام الله علیه ها و قرزندان مطهرشان انتقام بگیرند.و جان و مالش را در کف اخلاص نهاده بود تا در راه محبوبش نثار نماید.

انوار حسینى*
مهدی اسدی:
یکی از افرادی که آقای آرزومند به بنده می فرمودند: «بعضی از حجاب های  باطنی از جلوی ایشان برداشته شده» نقل می کردند: آقای آرزومند به من فرمودند:  از سوی آقا امام حسین علیه السلام انوار و اشعه هایی ساطع می گردد  و  شخصی که به مقامات عالیه معنوی می رسد و یا حجاب های باطنی از جلویش برداشته می شود، در معرض دریافت این انوار می باشد و شما به خاطر انجام عملی که خودتان می دانید مورد توجه و محبت آقا امام حسین علیه السلام قرار گرفته اید و انوار آن وجود مقدس به سمت شما می تابد و به همین علت بعضی از حجاب ها و موانع معنوی از جلوی شما برداشته شده و به مقاماتی دست پیدا نموده اید.

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...